Aktualności w DPS Jedlanka

Dzień Pracownika Socjalnego to ogólnopolskie święto wszystkich pracowników służb społecznych, przypadające 21 listopada. W naszej placówce obchodom tego święta przewodniczyła Pani Dyrektor Izabela Lorenc. W kilku słowach złożyła życzenia całej załodze Domu i podziękowała za trudną i wymagającą cierpliwości oraz wrażliwości pracę. Nie zabrakło również okolicznościowego tortu.

9 listopada wspólnota Domu Pomocy Społecznej, w trakcie uroczystej Mszy Świętej, modliła się w intencji ks. Karola z okazji jego imienin.
Życzymy naszemu Czcigodnemu Kapelanowi, zdrowia, radości z pełnionej posługi kapłańskiej, podążania drogą bożą ku świętości, obfitości łask Bożych od naszego Pana i błogosławieństwa na każdy dzień życia.

4 października w radomskiej Sali Koncertowej odbył się koncert poświęcony pamięci artystów związanych z Radomiem i ziemią radomską, którzy zmarli w latach 2012 – 2014. W imprezie udział wzięła także grupa mieszkańców z naszego domu. Wykonali utwór pt. „Kolęda dla nieobecnych” oraz deklamowali wiersze. Po zakończeniu części artystycznej głos zabrała pani Izabela Mosańska, która podziękowała wszystkim aktorom i widzom. Ostatnim punktem koncertu była wspólna modlitwa za zmarłych, przewodniczył jej ks. Edward Poniewierski. Uczestnicząc w takim wydarzeniu, mieliśmy szansę powspominać zmarłych artystów, a także przybliżyć ich twórczość i biografie szerszej publiczności. To zaduszkowe spotkanie z pewnością zapadnie w pamięć wielu osobom.