Aktualności w DPS Jedlanka

10 października zespół „GAMA”, działający w Domu Pomocy Społecznej w Jedlance, wystąpił w Publicznej Szkole Podstawowej w Starych Zawadach. Okazją do takiego spotkania było Święto Edukacji Narodowej. Mieszkańcy naszego domu złożyli wszystkim pedagogom i pracownikom szkoły serdeczne życzenia, a na pamiątkę rozdali upominki przygotowane w czasie terapii zajęciowej.

Ostatni weekend września od kilku lat gromadzi społeczność Domu Pomocy Społecznej w Jedlance na corocznym festynie rodzinnym. Oprócz mieszkańców i ich rodzin oraz pracowników tej placówki zaproszeni zostają także goście, którzy swoimi występami uświetniają tę imprezę.

Tradycyjne spotkanie rozpoczęła Mszą święta, która uświetnił występ chóru działającego przy parafii Jedlińsk. Festyn Rodzinny oficjalnie otworzyła pani dyrektor Izabela Lorenc, w kilku słowach powitała gości i zachęciła do wspólnej zabawy. Organizatorzy zadbali, aby część artystyczna odpowiadała wielu gustom i zaprosili przedstawicieli wielu różnych dziedzin sztuki.

Na scenie prezentował się zespół GAMA, złożony z mieszkańców domu pomocy, a także dzieci ze szkół podstawowych w Zawadach Starych, Jedlance, Bierwcach oraz Jedlińsku. Swoim występem imprezę uświetnił Andrzej Rosiewicz, a następnie publiczność poderwał z miejsc zespół Alfa. Dla lubiących inny styl muzyczny, występował raper Łukasz Wieczorek. Jednak zanim przedstawił własne utwory, dał świadectwo swojego nawrócenia. Oprócz talentów wokalnych na scenie mogliśmy zaobserwować także wspaniałych tancerzy, którzy wystąpili z następującym programem: cha-cha, jive, rumba, hip-hop.

Uczestnicy Festynu Rodzinnego mieli także okazję obejrzeć pokaz psów rasowych, o których opowiadał prezes Polskiego Związku Kynologicznego oddział w Radomiu. Swoją prezentację przygotowała także Ochotnicza Straż Pożarna w Jedlińsku, zainteresowani dowiedzieli się wiele o pracy strażaków i sprzęcie, z jakiego korzystają. W czasie festynu można było spróbować swoich sił w paintballu.

Dla wszystkich przygotowano poczęstunek, a biesiada przy dźwiękach muzyki trwała do samego wieczora. Jesteśmy pewni, że tego typu spotkania znacząco pomagają budować więzi między mieszkańcami, ich rodzinami, pracownikami i środowiskiem lokalnym. Festyn Rodzinny w Jedlance wpisał się na stałe do kalendarza kulturalnego Domu Pomocy Społecznej.

31 sierpnia br. odbyło się parafialne Święto Plonów. Po uroczystościach w jedlińskim kościele, impreza przeniosła się na stadion OSiR, gdzie przygotowano wiele atrakcji dla wszystkich gości. Na scenie zaprezentował się także nasz zespół muzyczny GAMA. Tym razem występowaliśmy z repertuarem góralskim. Żywiołowe wykonania utworów oraz specjalnie przygotowane stroje muzyków przypadły publiczności do gustu. Cieszymy się, że mogliśmy włączyć się w obchody dożynek w naszej parafii i liczymy, że w przyszłym roku również pojawimy się na scenie.