Aktualności w DPS Jedlanka

W dniach 19-22 sierpnia nasz zespół muzyczny był na wycieczce w Bornym Sulinowie. Głównym powodem tego wyjazdu był X Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żołnierskiej. Występ naszych mieszkańców bardzo się publiczności i jury, czego dowodem są statuetka i dyplom, które otrzymała GAMA. Ponadto mieszkańcy brali udział w zawodach strzeleckich o Puchar Starosty Szczecińskiego. Wolny czas przeznaczyliśmy na spacery nad jeziorem. Jednym z punktów naszej wycieczki był pobyt w bardzie Rosija, gdzie spróbowaliśmy specjalności szefa kuchni. Nie była to nasza pierwsza wizyta na w/w festiwalu i mamy nadzieję, że pojawimy się tam jeszcze nie raz.

W dniach 29.06 – 01.07 mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Jedlance zwiedzali Szczawnicę. Te trzy dni obfitowały w różnorakie atrakcje. Braliśmy udział w spływie Dunajcem na tratwach flisackich, a także mieliśmy okazję zwiedzić cerkiew, gdzie podziwialiśmy przepiękny barokowy ikonostas. Spacerowaliśmy po rezerwacie Biała Woda, w którym kręcono sceny do filmu „Janosik”, odwiedziliśmy też pijalnię wód mineralnych. Na zakończenie wycieczki odbyła się zabawa, będąca bardzo dobrym sposobem na integrację. Wszyscy uczestnicy wyjazdu wrócili zadowoleni, a klimat Szczawnicy na pewno pozostanie w ich pamięci na długo.

Wigilia Uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela, to tradycyjny czas palenia „sobótek”, czyli wielkich ognisk, które wyrażają radość z rozpoczynającego się lata. W Jedlińsku ten dzień gromadzi mieszkańców całej gminy na wspólnej zabawie. Jest to okazja, aby podzielić się swoimi talentami z innymi, czynią to m.in. szkoły i różne zespoły. Nie mogło zabraknąć Domu Pomocy Społecznej w Jedlance. Nasi mieszkańcy wcielili się w postaci pary młodej oraz drużbów. Właśnie na kanwie wesela, zespół „GAMA” zbudował swój program artystyczny. W repertuarze mogliśmy odnaleźć piosenki biesiadne oraz przyśpiewki weselne. Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci i na pewno przyjedziemy do Jedlińska na następną „sobótkę”.