Aktualności w DPS Jedlanka

31 sierpnia br. odbyło się parafialne Święto Plonów. Po uroczystościach w jedlińskim kościele, impreza przeniosła się na stadion OSiR, gdzie przygotowano wiele atrakcji dla wszystkich gości. Na scenie zaprezentował się także nasz zespół muzyczny GAMA. Tym razem występowaliśmy z repertuarem góralskim. Żywiołowe wykonania utworów oraz specjalnie przygotowane stroje muzyków przypadły publiczności do gustu. Cieszymy się, że mogliśmy włączyć się w obchody dożynek w naszej parafii i liczymy, że w przyszłym roku również pojawimy się na scenie.

W dniach 19-22 sierpnia nasz zespół muzyczny był na wycieczce w Bornym Sulinowie. Głównym powodem tego wyjazdu był X Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żołnierskiej. Występ naszych mieszkańców bardzo się publiczności i jury, czego dowodem są statuetka i dyplom, które otrzymała GAMA. Ponadto mieszkańcy brali udział w zawodach strzeleckich o Puchar Starosty Szczecińskiego. Wolny czas przeznaczyliśmy na spacery nad jeziorem. Jednym z punktów naszej wycieczki był pobyt w bardzie Rosija, gdzie spróbowaliśmy specjalności szefa kuchni. Nie była to nasza pierwsza wizyta na w/w festiwalu i mamy nadzieję, że pojawimy się tam jeszcze nie raz.

W dniach 29.06 – 01.07 mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Jedlance zwiedzali Szczawnicę. Te trzy dni obfitowały w różnorakie atrakcje. Braliśmy udział w spływie Dunajcem na tratwach flisackich, a także mieliśmy okazję zwiedzić cerkiew, gdzie podziwialiśmy przepiękny barokowy ikonostas. Spacerowaliśmy po rezerwacie Biała Woda, w którym kręcono sceny do filmu „Janosik”, odwiedziliśmy też pijalnię wód mineralnych. Na zakończenie wycieczki odbyła się zabawa, będąca bardzo dobrym sposobem na integrację. Wszyscy uczestnicy wyjazdu wrócili zadowoleni, a klimat Szczawnicy na pewno pozostanie w ich pamięci na długo.