Aktualności w DPS Jedlanka

W dniach 29.06 – 01.07 mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Jedlance zwiedzali Szczawnicę. Te trzy dni obfitowały w różnorakie atrakcje. Braliśmy udział w spływie Dunajcem na tratwach flisackich, a także mieliśmy okazję zwiedzić cerkiew, gdzie podziwialiśmy przepiękny barokowy ikonostas. Spacerowaliśmy po rezerwacie Biała Woda, w którym kręcono sceny do filmu „Janosik”, odwiedziliśmy też pijalnię wód mineralnych. Na zakończenie wycieczki odbyła się zabawa, będąca bardzo dobrym sposobem na integrację. Wszyscy uczestnicy wyjazdu wrócili zadowoleni, a klimat Szczawnicy na pewno pozostanie w ich pamięci na długo.

Wigilia Uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela, to tradycyjny czas palenia „sobótek”, czyli wielkich ognisk, które wyrażają radość z rozpoczynającego się lata. W Jedlińsku ten dzień gromadzi mieszkańców całej gminy na wspólnej zabawie. Jest to okazja, aby podzielić się swoimi talentami z innymi, czynią to m.in. szkoły i różne zespoły. Nie mogło zabraknąć Domu Pomocy Społecznej w Jedlance. Nasi mieszkańcy wcielili się w postaci pary młodej oraz drużbów. Właśnie na kanwie wesela, zespół „GAMA” zbudował swój program artystyczny. W repertuarze mogliśmy odnaleźć piosenki biesiadne oraz przyśpiewki weselne. Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci i na pewno przyjedziemy do Jedlińska na następną „sobótkę”.

Dom Pomocy Społecznej w Jedlance od lat współpracuje ze Schroniskiem dla Nieletnich i Zakładem Poprawczym w Warszawie – Falenicy. Spotkania podopiecznych obu placówek to wspaniała przestrzeń dla resocjalizacji i integracji. Dziewczęta z podwarszawskiej placówki przyjeżdżają do Jedlanki od wielu lat, aby zaśpiewać specjalnie dla naszych mieszkańców, zawsze jest to inny repertuar. Tegoroczny program oparty został na piosenkach o miłości. Artyści bisowali aż dwa razy, co jednoznacznie świadczy, że rezydentom DPS-u koncert bardzo się podobał. My także gościmy u nich, zespół "GAMA" kilkukrotnie występował w Warszawie – Falenicy z różnymi programami artystycznymi, m. in.: utworami religijnymi, cygańskimi, country czy góralskimi.

Dziękujemy serdecznie naszym gościom za trud włożony w przygotowanie występu, życzymy wszystkiego dobrego i zapraszamy w przyszłym roku.

„Nie wszystko da się wyrazić słowami
– do tego potrzebna jest muzyka”
Clive Wearing