Aktualności w DPS Jedlanka

15 stycznia br. naszych mieszkańców odwiedziła grupa uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Jedlińsku. Na samym początku wszystkich gości i mieszkańców przywitała pani dyrektor. Dzieci, pod opieką nauczycieli, przygotowały własną interpretację historii o Bożym narodzeniu. Małym aktorom towarzyszył szkolny zespół muzyczny, który urozmaicił występ utworami o tematyce świątecznej. Nie zabrakło staropolskiego kolędowania, do którego zaproszeni zostali także widzowie. Występ bardzo podobał się wszystkim, aktorzy i zespół muzyczny nagrodzeni zostali gromkimi brawami.

Jest już tradycją, że 24 grudnia personel i mieszkańcy naszego domu pomocy gromadzą się na wspólnej wigilii. Pragniemy w ten sposób stworzyć prawdziwie domową atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Nasze spotkanie ma formę uroczystego posiłku, który jest poprzedzony wspólną modlitwą, łamaniem się opłatkiem. Modlitwie przewodniczył ks. Karol Piłat, a następnie Pani Dyrektor złożyła wszystkim mieszkańcom i całemu personelowi życzenia.  W imieniu mieszkańców wystąpił Pan Marian Karaś. Całe spotkanie odbyło się  w bardzo ciepłej, rodzinnej aurze i dostarczyło wielu powodów do wzruszeń.

17 grudnia 2014 r. zespół Gama uczestniczył w XVI Radomskich Spotkaniach z Kolędami i Pastorałkami „W hołdzie Ks. Bp. Janowi Chrapkowi”. Ta impreza to jednocześnie eliminacje do XXI Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Reprezentacja naszej placówki zaprezentowała dwie kolędy i jedną pastorałkę. Przesłuchania odbywały się w trzech kategoriach: chóry, soliści oraz zespoły instrumentalno-wokalne. Spośród ponad 80-ciu wykonawców jury wytypowało 12 najlepszych aranżacji. Możemy się pochwalić, że nasz zespół znalazł się w najlepszej dwunastce i otrzymał nagrodę wiceprezesa fundacji „RaSKiP” pana Piotra Reska. Głównym gościem gali była Danuta Błażejczyk, z którą udało się nam zrobić zdjęcie. Jesteśmy dumni, że nasze umiejętności oraz praca, włożona w przygotowanie do występu, zostały docenione na tak wysokim szczeblu.