Aktualności w DPS Jedlanka

Wielki Czwartek to wyjątkowy dzień pamięci o kapłanach, w całym Kościele dziękujemy wtedy za ich służbę wobec wszystkich ludzi. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Jedlance z tej okazji złożyli ks. Karolowi Piłatowi – kapelanowi naszej kaplicy – serdeczne życzenia. W imieniu całej społeczności domu wystąpił pan Marian Karaś. Szczególnym wyrazem pamięci był prezent, jaki dla księdza Karola przygotował jeden z mieszkańców: rysunek przedstawiający bł. Jana Pawła II. Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewem pieśni i piosenek religijnych.

Z okazji Wielkiej Nocy życzymy dużo zdrowia i radości. Niech ten wyjątkowy czas będzie spędzony pośród rodziny i serdecznych przyjaciół w atmosferze wzajemnego zrozumienia i życzliwości. Nadzieja, jaką niesie Zmartwychwstały, niech rozpali w Was wiarę i miłość, niezbędne do pokonywania codziennych trudności.
Alleluja!

Dyrekcja Domu Pomocy Społecznej w Jedlance

Na początku kwietnia nasze myśli i modlitwy kierujemy w stronę bł. Jana Pawła II. Rocznicę jego śmierci postanowił uczcić także Teatr Proscenium, którego członkami są nasi mieszkańcy. Aktorzy przygotowali koncert pt. "Niech świeci wasze światło przed ludźmi" i wykonali go dwukrotnie 9 kwietnia. Mieszkańcy, którzy nie występowali, zasiedli na miejscu dla publiczności, która oklaskami nagrodziła aktorów.