Aktualności w DPS Jedlanka

14 grudnia 2014 r. w Iłży odbył się XVII Powiatowy Przegląd Twórczości Domów Pomocy Społecznej oraz Niepełnosprawnych Dzieci i Młodzieży. W konkursie plastycznym brały udział prace naszych mieszkańców, które wykonali na terapii zajęciowej. Swoje umiejętności zaprezentował także nasz zespół muzyczny "Gama"  który przedstawił kolędy i pastorałkę. Zostaliśmy docenieni na tej imprezie i w dowód uznania jury przyznało naszemu domowi nagrodę pieniężną.

Święty Mikołaj nie zapomniał o Domu Pomocy Społecznej w Jedlance i już 5 grudnia przybył do naszej placówki, żeby wszystkich mieszkańców obdarować upominkami. W towarzystwie Śnieżynki przemierzał korytarze ośrodka i szukał wszystkich, którzy byli grzeczni przez ostatni rok. Gość został bardzo ciepło przyjęty, zarówno przez pracowników jak i rezydentów.

20 listopada w naszym domu odbyła się tradycyjna zabawa andrzejkowa. Gościliśmy mieszkańców z domów pomocy z Wierzbicy, Krzyżanowic, Łazisk, Radomia przy ul. Rodziny Ziętalów, a także ze Środowiskowego Domu Samopomocy z Jedlanki.
Spotkanie obfitowało w wiele atrakcji, odbyły się tradycyjne wróżby oraz konkursy, a wszystko to przy akompaniamencie wspaniałej muzyki.
Wszyscy, zarówno gospodarze jak i goście, znakomicie się bawili. Grał, śpiewał oraz prowadził imprezę Dariusz Religa.